Warszawa -  miasto bez barier… – chciałbym! :-) ***

-

 

 

Audyt jednej dziury – 2013.03.28 Deptak pod Pałacem Kultury – wizytówka naszego miasta – wizytówka na miarę naszych możliwości…
(Dziury są już jakiś czas, kostka wala się nieopodal. Może powinniśmy zebrać się i powkładać ją na miejsce, skoro tym którzy za to odpowiadają się nie udaje? To takie skomplikowane, prawda? Czekamy aż ktoś złamie wieczorem nogę albo szalony wózkowiecz uszkodzi wózek? A może to, po prostu, nie ich sprawa? Przepraszam więc, że zawracam d…ę, ale to moje miasto i mnie to obchodzi!)

zdjęcia:

     

 

 

 

 

 

 

 

 

  a to relacja Michała D.: „Szedłem z dworca śródmiejskiego (lipiec 2012) na metro. Wpadłem do głębokiej dziury zalanej wodą. Przed nią stał śmietnik, jako ostrzeżenie. Jako że nie widzę – wpadłem po środek łydek w dziurę. Przechodnie tylko się zaśmiali.”

n

n

n

22.01.2013 Debata na temat bezpieczeństwa na drodze. – Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ogłosiło lata 2011-2020 dekadą działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (Decade of Action for Road Safety). Jej celem jest ustabilizowanie, a następnie zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach w skali globalnej poprzez intensyfikację działań prowadzonych na szczeblu krajowym, regionalnym i globalnym.

Czy dotyczy to również osób poruszających się na wózkach? Czy może jesteśmy wyłączeni i dalej skazani na poruszanie się wśród samochodów? Przejścia w poziomie drogi, wyznaczanie ścieżek rowerowych z dostępem dla wózków, to nie tylko udostępnienie wielu miejsc ale i poprawa naszego bezpieczeństwa. _marek sołtys, TPSW.

.

 

2011. Zapraszam na spacer wózkiem po mieście. Aby  zrozumieć osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach i problematykę barier, proponuję spacer wózkiem, obok mnie, ulicami Warszawy. Proponuję przejażdżkę metrem i tramwajem. Zapraszam również (a może szczególnie!) decydentów…. Będziemy mogli później, po spacerku, porozmawiać jak ludzie naprawdę znający temat. Ale czy ktoś się odważy?

.*

* zaproponowałem spacer Pani Prezydent Warszawy, póki co zatrzymaliśmy się na poziomie rozmowy, chociaż Pani Prezydent obiecała przed wyborami, że pójdziemy…. Naprawdę uważam, że spacer pokazałby miasto z naszego punktu widzenia, a ma to być ponoć miasto dla wszystkich. Spacery z innymi osobami, m.in. z politykami,  ’otworzyły’ im oczy. (cytat)

20.03.2013 – czekamy nadal na spacer…

 

 

.

Poniżej kilka zdjęć z warszawskich ulic, obok tematy opracowane dogłębniej. Zapraszam.

**

Przystanek Ratusz – dla nas niedostępny!

<= ZDJĘCIE: Krawężniki uniemożliwiające wjazd wózkiem na przystanek pod samym Ratuszem warszawskim – czy to ma być dla nas symbol? (już poprawiono! 2011.06.24)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,90134,8485286,Jazda_wozkiem_po_miescie___koszmar_przy_ministerstwach.html

.

***

<= ZDJĘCIE: ursynowskie krawężniki (uwaga, większość już poprawiono po naszych interwencjach – dziękujemy!!!)... czytaj więcej . .

.

Wspólnota Mieszkańców ul.Stawki 4 b,c ZDJĘCIE=>

-‚kwiatek dla osób z niepełnosprawnością’... Chyba czasem wolałbym takich kwiatków nie dostawać… Napisaliśmy do Wspólnoty aby przywróciła pierwotne przeznaczenie parkingów i zobaczymy jak się będą tłumaczyli... -* (zareagowali!) dziękujemy, za zagwarantowanie jednak kilku miejsc dla wózkowiczów.

———————————————————————————————————————————–

a tu niespodzianka dla osoby niewidomej bądź niedowidzącej – wpadnie czy zdąży się zatrzymać? Nadzieje się na drut czy nie? –  ‘konkurs na Stawki’ A może zróbmy takie konkursy? Wystarczy naostrzyć bardziej te wystające pręty i proponuję ustawić je przy szkołach dla niewidomych. Śmiesznie będzie prawda? A tak na poważnie – jestem przerażony ignorancją i brakiem świadomości. Jestem przerażony nieumiejętnością przewidywania.  Czy przepisy nie określają jak należy zabezpieczyć takie miejsce?
I NASTĘPNE KWIATKI:
* Tamka 16 (niech żyje głupota…                                                                     i przyjazne chodniki na Świętokrzyskiej 18   już poprawione, dziękujemy!

-..–

* (zareagowali!) dziękujemy ślicznie, dziury przy Świętokrzyskiej już załatano.

*Emilii Plater – po remoncie :)

– napisaliśmy do ZDM w tej sprawie – zdjęcia niżej…(bo trochę dziwne mi się wydaje, że ulica nie została jeszcze dobrze oddana a już tworzą nam na niej bariery): wysepka skrzyżowania Emilii Plater ze Złotą (przy Tarasach - już poprawione, dziękujemy – 2011.06.16) i przystanek Dw.Centralny 20 (od strony parku). Obiecano zareagować jak tylko ustąpią mrozy. Zobaczymy…-

————————————————————————————-

.————

——————————