Zróbmy z Rozdroża Plac!

2013-04-20. Wspólna akcja Federacji Kółeczkowej.

 

Przydatne linki:

Gazeta Wyborcza (2 artykuł)

 

film na TTV Tvn24

Petycja online
.

.

ROZDROŻE WITA WAS!

2011 rok - Plac na rozdrożu dla kulawych! *FILM NA SAMYM DOLE STRONY.

 

.

Ruszyłem od Pragi w kierunku Politechniki… 6 kolejnych przystanków z wyjściem wyłącznie po schodach – zero szans na wyjście wózkiem albo z wózkiem. Utrudnienie dla osób starszych a nawet dla rowerzystów. A po drodze kilka ważnych węzłów komunikacyjnych. Zero podjazdów, zero szans, zero informacji!

.

Zwracamy się do ZTM z gorącą prośbą o zajęcie się sprawą informacji i podawanie które przystanki są dla nas niedostępne. Taka informacja powinna się znaleźć (komunikat słowny: „przystanek na rozdrożu, przystanek nie dostępny dla osób na wózkach i z wózkami”) w autobusach, tramwajach, (pisemnie) na rozkładach i na stronie ZTM-u. Jeśli nie mamy co liczyć na szybkie zlikwidowanie barier i postawienie wind, poinformujcie nas chociaż abyśmy nie musieli jeździć między samochodami. To naprawdę żadna przyjemność i nie jest bezpieczne!

2011-05-28 ztm informacja w komunikacji - zobacz pismoTPSW do ZTM (kliknij dwa razy)

.

* a może kierowcy AUTOBUSÓW powinni też wiedzieć, które przystanki są niedostępne i gdzie nie wypuszczać klientów na wózkach i z wózkami… Albo chociaż uprzedzać… Mnie nie uprzedzono ani razu.

* temat do przemyślenia: jak się czuje w takiej sytuacji przyjezdny z innego kraju, który nie ma pojęcia o przystanku-pułapce?

.

Zwracamy się, równocześnie, do władz Warszawy z prośbą o zastanowienie się nad możliwością udostępnienie tego miejsca (wyjście z Trasy Łazienkowskiej na Plac na Rozdrożu) w mniej ekstremalny sposób – może poprzez wydzielenie rowerowo-wózkowego pasa z wyjazdem naokoło na górę? Sama informacja o przystanku bez możliwości wyjścia z niego, to pierwszy krok do jego przystosowania. Ale nie powinno się na nim skończyć.

 

Szliśmy sobie ulicą marząc aby ten chodniczek miał metr szerokości i podjazdy…

Niestety nie miał.

..

link do artykułu w Gazecie Stołecznej GW, ze sprostowaniem, że pomysł informacji należy do TPSW. Adam Zając, działający w SISKOM, wypowiedział się prywatnie a nie w imieniu SISKOM-u. CZYTAJ.

.

link do akcji: Bunt Matek z 26 maja 2011. Bardzo popieramy walkę mam z barierami, mamy bardzo podobne problemy ze schodami, stopniami, itd. CZYTAJ. Zapraszamy Mamy do wspólnych happeningów!

.

Zapraszam cierpliwych na film:


zdjęcia: Agnieszka Brzozowska, Marek Idziejczak i Daniel Urban