13. X. 2010 – spotkanie konsultacyjne ws barier, z cyklu „‚Starem Miasto w nowej odsłonie” - sala konferencyjna Centrum Komunikacji Społecznej (ul. Senatorska 27)

W spotkaniu, obok przedstawicieli środowisk osób niewidomych i niedowidzących m.in. Pan Wojciech Malesa, wzięli udział przedstawiciele osób z dysfunkcjami poruszania się, m.n. Piotr Pawłowski z Integracji oraz Marek Sołtys z TPSW. O ile pierwsze spotkanie, dla przedsiębiorców ze Starówki odbyło się w miejscu dostępnym, o tyle to spotkanie rozpoczęło się od pokonania kilku bardzo stromych schodów na szynach przenośnych (trochę niebezpiecznie, bo szyny mają sens przy 1-3 schodkach…). Niemniej udało nam się na nie dostać.

Spotkaliśmy się z (pierwsze zdjęcie od lewej) przedstawicielami ZDM-u, panią konserwator Zabytków Ewą Nekanda-Trepką, przedstawicielem miasta i osobą odpowiedzialną za Kampanię. Mam gorącą nadzieję, że nie skończy się na samym gadaniu, lecz tym razem naprawdę nasze uwagi zostaną wzięte pod uwagę.

Następne spotkanie, 19 października, godz. 17,  z organizacjami zajmującymi się ochroną zabytków i planowaniem przestrzennym oraz varsavianistami; Centrum Badań i Innowacji Społecznych Stocznia (ul. Bracka 20a) – jest dla nas zupełnie niedostępne, z powodu schodów. A szkoda, bo rozmowa z architektami mogłaby być ważna w tej kwestii.

*

***

0

A oto uwagi TPSW:

___

___