.

Zaproponowaliśmy:

.

1. Czasem umiejscowienie słupka w części pasażerskiej bardzo utrudnia nam manewrowanie wózkiem – jedziemy tyłem do kierunku jazdy
2. Jadąc wózkiem tyłem do kierunku jazdy nie widzimy tablicy świetlnej informującej jaki to przystanek (jest umiejscowiona wyłącznie nad kabiną kierowcy)
3. Przyciski powiadomienia kierowcy są dość trudne dla uruchomienia przez osobą o słabych rękach (poruszającą się np na wózku akumulatorowym)
4. Otwieranie klapy – dość często kierowca gubi kluczyk do otwierania klapy (taki haczyk) albo w przypadku urwania klamerki informuje że nie ma jak jej otworzyć. Czy nie można by zamontować jakiejś prostej dźwigni (na zasadzie pedała dostępnego tyko przy otwartych drzwiach) którym kierowca bądź osoba pomagająca mogłaby unieść na 2 cm klapę aby chwycić ją ręką?
5. Kilkakrotnie zauważyłem jak osoba niedowidząca maca na zewnątrz przycisk otwierania drzwi – czy nie mógłby być dodatkowo brzęczyk kierujący taką osobę?
6. Słupek pionowy w części pasażerskiej powinien być oklejony naprzemiennie paskami barwy żółtej i innej aby osoby o słabym wzroku (a mówi się o ok 10% populacji) nie wpadały na słupek. Też to zaobserwowałem. Żółty jest kolorom, który widzi się najdłużej.