____ niestety  w 2011 roku przestały działać z powodu problemów z hologacją podjazdów do taksówek. Szkoda, że umarłą tak ciekawa inicjatywa.

Z wielką przyjemnością witamy inicjatywę WaWa Taxi, która zdecydowała się na zakup samochodów London Taxi. Samochody te, oprócz ciekawej, charakterystycznej sylwetki, są dostępne dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami (rampa), co z pewnością ucieszy nie tylko osoby z niepełnosprawnością ale i z małymi dziećmi. Nie ma konieczności przesiadania się na fotel czy rozkładania wózka i chowania go do bagażnika. Wjeżdżamy wygodnie i szybko po rampie, wózek jest przypinany pasem do podłogi. Stosowane są też pasy bezpieczeństwa dla pasażera.

.

Miło mi poinformować, że w ramach WaWa Taxi jeździ także Bus z rampą, który może przewieźć na raz:

- do 3-ch wózkowiczów na wózkach plus  5 osób na fotelach,

- albo 1 wózek plus 7 ‚fotelowiczów’.

Cena zamówienia takiej taksówki jest konkurencyjna (2,20 za km), zwłaszcza dzięki możliwości łączenia przewozu kilku osób. Powyżej 100 km można się umówić na 1,50 pln/km (dane z 4 stycznia 2011).

Kontakt do kierowcy (sympatycznego):  p. Tadeusz Lewandowski 601 18 04 04.

,

.

Taksówki, zarówno London Taxi jak i Bus,  w odróżnieniu od specjalistycznych samochodów przewożących osoby z niepełnosprawnością, jeżdżą również w święta oraz w nocy (kiedy ‚śpią’ także autobusy niskopodłogowe i metro!).

***

***

Wawa Taxi, tel:  22  196 44,  22 870 5000.