Audycja w kilku odsłonach – Dorota Świerczyńska.

Emisja -30 listopada 2010 na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Dwa pierwsze w porannej audycji Sygnały Dnia. Trzeci w południowym magazynie „Z kraju i ze świata”. I ostatni – w wieczornej audycji „Polska i Świat”.

http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/278841,Piruety-na-wozkach

.

1. Czajnik musi być napełniony do połowy, samemu nie można zmienić żarówki, ani umyć okien. Niepełnosprawny poruszający się na wózku, nawet bielizny nie nałoży sam. W Sygnałach Dnia poranek z życia niepełnosprawnego. Z Markiem Sołtysem – założycielem Towarzystwa przyjaciół Szalonego Wózkowicza, który od 31 lat jeździ na wózku inwalidzkim rozmawia Dorota Świerczyńska.

AUDIO 1 – Dorota Świerczyńska – SŁUCHAJ TU (słuchaj w Internet Explorer)

.

2. Czy ma znaczenie dla Państwa, jaki wagon metra podjedzie? A czy korzystają Państwo z wind w metrze? Dziś w programie 1 Polskie Radia mówimy o problemach niepełnosprawnych.
Marek Sołtys – założyciel Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, na spotkanie z Dorotą Świerczyńską przyjechał metrem.

AUDIO 2 – Dorota Świerczyńska – SŁUCHAJ TU

.

3. W sklepach ścisk, a towar często stoi na środku przejścia. Kasy wysoko, a terminale, by zapłacić kartą przymocowane do kas na stałe. Ale czy komuś to w ogóle przeszkadza? Okazuje się, że tak. W magazynie „Z kraju i ze świata” kolejna odsłona problemów osób poruszających się na wózku.

AUDIO 3 – Dorota Świerczyńska – SŁUCHAJ TU

.

4. Przez cały dzień na antenie Jedynki poruszaliśmy problemy niepełnosprawnych. Tłumaczyliśmy na przykład dlaczego terminale płatnicze w sklepach nie powinny być przymocowane do kas na stałe i dlaczego osoby zdrowe nie powinny korzystać z wind dla niepełnosprawnych. Teraz wyjaśnimy – jaki jest największy problem osób niepełnosprawnych?

AUDIO 4 – Dorota Świerczyńska – SŁUCHAJ TU