Kiedy los obdaruje ciebie prawdziwym przyjacielem, daje ci szansę na ogromne zmiany.

Mogę podzielić moje życie na: do otrzymania Spajka i po otrzymaniu go. Nie oznacza to, że wcześniej ledwo egzystowałem i byłem ponurakiem a teraz życie powiedziało mi dzień dobry, ale, że zmieniło się ono diametralnie.

Zawsze byłem osobą aktywną i pracowitą. Miałem dużo znajomych, mój dom tętnił życiem. Wózek, na którym poruszam się całe swoje dorosłe życie, nie stanowił bariery ale sposób przemieszczania się. Może nie dojrzałem do tego od razu, ale w końcu zrozumiałem, że gdyby nie wózek – siedziałbym w domu na łóżku i świat byłby dla mnie koszmarem. Dzięki wózkowi nie jestem zamknięty do swojej niepełnosprawności ale żyję pełnią życia.

Gdy otrzymałem Spajka, otrzymałem nie tylko psa asystującego i przyjaciela, ale ‚impuls’ do działania, nie tylko dla siebie. Zafascynowany działalnością fundacji Pomocna Łapa, która wychowała mojego psa na takiego jakim się stał, zgłosiłem swoją chęć i akces do pokazywania umiejętności Assista. Ta decyzja spowodowała moje publiczne pokazywanie się, rozmowy, wywiady. Na 100% spowodowała także moje ośmielenie się i podjęcie kolejnej decyzji:  o TPSW. Mimo wielu obaw i strachu, obecnie cieszę się z takiego obrotu spraw. Co prawda działalność jest bardzo czaso- i praco- chłonna ale mam nadzieję, że przyniesie pozytywne skutki dla osób na wózkach.

Wiem też, że nie podjąłbym jej bez Spajka, mojego Assista, przyjaciela i patrona TPSW.

*

Postaram się co jakiś czas relacjonować nasze wspólne wypady, wyjazdy, spacery i inne wydarzenia.

Postaram się co jakiś czas relacjonować nasze wspólne wypady, wyjazdy, spacery i inne wydarzenia.

Postaram się co jakiś czas relacjonować nasze wspólne wypady, wyjazdy, spacery i inne wydarzenia.

Każdemu życzę tak niesamowitego psa.

Każdemu życzę tak niesamowitego przyjaciela.

-

=======================================================================

Galeria: „Spajk i…”

Dorota Wellman, Maja Komorowska, Kasia Dowbor.

Politycy: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Wojciech Olejniczak, Czesław Bielecki.

I dużo innych osób ;-)

..

..