Pies w wielkim mieście.


Projekt współfinansowany przez:


Opowiadamy o różnych psach: ozdobnych kanapowcach i pracujących z ludźmi i dla ludzi, o assistach i psich przewodnikach czy terapeutach. Wiele osób nie odróżnia tych psów i nie wie jak wiele potrafią, nie wie dlaczego jednego psa można głaskać a innego nie wolno, nie wie, że wpatrywanie się psu w oczy albo głaśnięcie go to rozpraszanie. Nasza nadmierna atencja, głaskanie nie zawsze pies odbiera jako przyjemność i nie zawsze tego chce.  Pies nie myśli tak jak człowiek.

Pytamy na zajęciach czy można zaczepiać psy na ulicach, przypominamy o prawie do decydowania w imieniu psa przez właściciela; mówimy o obronie przed atakiem i w trakcie ataku. Mówimy o psich potrzebach i obowiązkach właściciela – od miski po woreczek na odchody. Zastanawialiśmy się czy każdy powinien mieć psa, oraz czy taki zwierzak to zabawka czy istota mająca swoje prawa i potrzeby.

Pokazujemy lekcje tresury, prowadzimy porady behawiorystyczne. Pokazujemy na żywo jak pracują pieski asystujące czy przewodnicy oraz pies terapeuta.

Nasze zajęcia to lekcja współistnienia człowieka i psa w jednym społeczeństwie w poszanowaniu własnych praw i potrzeb.
 
 

Zobacz relacje z lat:
2014
2015
2016