WIEM SWOJE DZIECKO

 

 

 

 

‚WIEM SWOJE DZIECKO’

– projekt skierowany do Rodziców Dzieci chorych na SMA czyli Rdzeniowy Zanik Mięśni oraz innych dzieci mających problem z poruszaniem się.

Razem z Fundacją SMA przeprowadziliśmy projekt składający się z:
– Szkoleń dla Rodziców na temat SMA, nowych metod powstrzymywania choroby, nowości medycznych i rehabilitacyjnych, diety, wspomagania oddychania i nowinek sprzętowych;
– Szkoleń dla Rodziców dotyczących psychologii Dziecka poruszającego się na wózku, oraz Warsztatów wspólnych z Dziećmi omawiających problemy i wzajemne stosunki.
– Prezentacji aktywnych Osób z SMA, będących inspiracją do pracy nad sobą i Dzieckiem.
– Czasu wolnego, zajęć dla Dzieci gdy Rodzice byli za zajęciach lub indywidualnych poradach specjalistów sprowadzonych z całego świata.

Zaskakujący Apel Dzieci do Rodziców:
„Chcę być dzieckiem, pójść z Tobą na spacer, wygłupiać się i nie słyszeć wciąż, że jestem chory.” Dzieci chcą być dzieckiem a nie pacjentem.
Kolejna sprawa, to wyciągnięcie Dziecka spod „Szklanej Kopułki Nadopiekuńczości” Pozwólmy Dziecku ubrudzić się przy jedzeniu, mimo, że rączki nie są zbyt sprawne. Pozwólmy pojechać z kolegami na spacer. Jak rozwinie się człowiek słysząc: ‚Pomóż braciszkowi bo jest chory” albo „On nie może tego zrobić bo jest na wózku”.
Kochani Rodzice, też mam SMA, nie jestem samodzielny, ale musiałem nauczyć się tak ułożyć życie, aby normalnie żyć.
Projekt jest prowadzony pod nazwą „Życie ze SMA-kiem”
– 2013 Golf & Country Club w Sobieniach Królewskich
– 2014 Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe Boss w Warszawie
– 2016 Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe Boss w Warszawie

„W zajęciach z Dziećmi pomagali nam wolontariusze TPSW oraz FAR.

 

 

 

Czcionka
Kontrast