26 X 2010 zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Panem Czesławem Bieleckim, kandydatem na prezydenta Warszawy, popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Dnia 3 XI spotkaliśmy się, zgodnie z naszym zaproszeniem, na spacerze przy rondzie Dmowskiego (stacja metra Centrum).

*

Spacer. – Pokazaliśmy problem wjazdu wózkiem do wagonów metra rosyjskiego, następnie spróbowaliśmy wyjechać windą przy Rotundzie z podziemia na górę (podczas tej próby winda zablokowała się i zostaliśmy uwięzieni na pół godziny – te windy dość często robią nam takie psikusy), po czym, po spacerze podziemiami wyszliśmy na teren nad ‚patelnią’. Ten mały kawałek Warszawy pokazał z iloma problemami się spotykamy. Ogromnie miłe było, że Pan Czesław Bielecki zdecydował się odbyć spore fragmenty spaceru poruszając się wózkiem. Mam nadzieję, że ten spacer, za który bardzo serdecznie dziękujemy, przybliżył naszą codzienność poruszania się po Warszawie i że pozostanie on w pamięci przypominając o nas przy wszystkich podejmowanych decyzjach.

* O problemach z poruszaniem się po rondzie Dmowskiego (zapraszam na film), mówiliśmy już w lutym 2010

A niżej film ze spaceru:

*

* co mówią media o spacerze i utknięciu Pana Bieleckiego z wózkowiczem w windzie oraz informacja prasowa biura Czesława Bieleckiego na dole strony

.

FOTORELACJA TPSW (kliknij by powiększyć):

......

......

***

MEDIA:

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1680722,0,,czeslaw_bielecki_na_wozku_utknal_w_windzie,wiadomosc.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88722,8606397,Czeslaw_Bielecki_w_potrzasku.html?t=1288803880634#opinions

http://lubczasopismo.salon24.pl/pionek/post/245913,czeslaw-bielecki-zatrzasniety-w-windzie

http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/2,530171.html

http://wyborcza.pl/1,94898,8608847,Czeslaw_Bielecki_utknal_w_windzie_dla_niepelnosprawnych.html

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/75994

http://kontakt24.tvn.pl/temat,kandydat-pis-na-prezydenta-stolicy-utknal-w-windzie,35160.html

http://www.eastnews.pl/pictures/subject/id/00940583/section/news/bulletinId/6132/page/3/

*******************************************************************************************

Warszawa, 3.11.2010

Biuro prasowe Czesława Bieleckiego

Kandydata na Prezydenta Warszawy

Informacja prasowa

Bielecki testuje Warszawę na wózku inwalidzkim

W środę o godzinie 12.00, Czesław Bielecki spotkał się z przedstawicielami organizacji osób niepełnosprawnych, by przyjrzeć się centrum Warszawy z perspektywy wózka inwalidzkiego. Chodziło o przetestowanie miejsc publicznych, a zwłaszcza dostępu do komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych. Traf chciał, że już na samym początku wyprawy, kandydat na prezydenta Warszawy wraz z Markiem Sołtysem z Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, jego psem opiekunem oraz Iwoną Pawłowską, niewidomą warszawską nauczycielką, utknęli w windzie na Rondzie Dmowskiego. Windzie przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych! Uwięzieni i stłoczeni czekali niemal pół godziny na wyswobodzenie. Wzburzony Czesław Bielecki podsumował incydent w ostrych słowach. – Nie może być tak, że ogromne pieniądze idą na rozbudowę administracji Ratusza, kiedy w tym samym czasie niepełnosprawni borykają się z przeszkodami, nie pozwalającymi im godnie żyć. Uniemożliwiającym im funkcjonowanie w mieście i korzystanie z komunikacji na takich samych prawach, co ludziom zdrowym.

Agnieszka Krzysztoń

Biuro Prasowe Czesława Bieleckiego

tel. 516 020 580