Warszawa. Park Szczęśliwicki, 07.2009r:


***Gdynia – 09.2009

> >

> >

***

Warszawa Praga – Park Praski – 12.09.2009 impreza „Zaprzęg życia’ fundacji Alaska

- m.in. psie zaprzęgi, pokazy tresury klikierowej „Pomocnej Lapy” i festyn.

Gocie: Kazimierz Kaczor i Rafał Królikowski


___

***


Międzynarodowe

Sympozjum Towarzystwa Chorób Mięśni

Amsterdam – 11.2009

The Society of General Physiologists and the Physiological Society

- pokaz umiejętnościSpajka

i dyskusja o miejscu psa asystującego w życiu osoby z niepełnosprawnością.
 
 
 

2010

 

pokaz w Towarzystwie Chorób Nerwowo-Mięśniowych w Warszawie na ulicy Bonifacego 10, 23 styczeń 2010


***


Program Fundacji Pomocna Lapa – 01 i 03 2010 - Samba, przyszły pies asystujący. Pokazy w szkole na Tarchominie (Warszawa) i inne.

===================================================================

23 Kwiecień 2010 – Szkoła Integracyjna Św. Hieronima.

Spotkanie z TPSW, zaprosiliśmy też, grającego w rugby, Dominika z Pomocnej Łapy.


-
-
-
-
-
-
-
-
pokazaliśmy jak pies może przyciągnąć wózek

, otworzyć drzwi i szafkę czy podać przedmiot
-dzieciaki chętnie angażowały się w scenki, udając np bankomat czy telewizor
i były zachwycone psem noszącym koszyk:
.
Opowiedzieliśmy im jak pomagają nam w życiu codziennym i tłumaczyliśmy dlaczego nie wolno takich oznakowanych piesków zaczepiać na ulicy.

o

7 maj 2010 – pokaz w Szkole na ulicy Jeziornej w Warszawie – prowadzony przez Pomocną Łapę: Grześka, Piotra z młodziutkim labkiem Bazylem i z nami.

Po każdym z 3-ch pokazów widzowie zadawali pytania, głownie na temat praktycznej przydatności i szkolenia psów. Nie obyło się bez śmiesznej ‚wpadki’: przy kolejnym pokazie zapomnieliśmy włożyć portfela do szafki, o podanie którego poprosiłem Spajka. Pies otworzył szafkę i… zgłupiał, jakby pytając: ‚no nie ma przecież, no!’ Bazyl pokazał czego nauczył go Piotrek, super entuzjastycznie podając smycz. I znów tłumaczyliśmy dlaczego nie wolno zaczepiać tych psów.

___

=======================================================================

8 maj 2010 – sala muzyczna na Bonifacego 10 – Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowych i Mięśniowych, O. Warszawski.

Pokaz był poprzedzony koncertem Antoniego Murackiego.

Po pokazie powiedziałem kilka słów na temat TPSW i Pomocnej Łapy oraz odpowiedziałem na pytania z sali. Ponieważ było tu kilka osób poruszających się na wózkach, zadawano pytania dotyczące użytkowości psa i możliwości jego uzyskania. Rozmawialiśmy o roli psa asystującego jako pomocnika i przyjaciela a także o tym, jak ważna jest obecność żywego stworzenia w życiu np samotnej osoby. Ktoś zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt – osoba niesprawna może dla psa stać się przewodnikiem, a więc po raz pierwszy w życiu odwracają się role (zwykle wózkowicza otacza się opieką), co może dać impuls do działania, bo trzeba stać się odpowiedzialnym.

Na koniec spotkania poczęstowano nas ciastkami i herbatką. Spajk zaś był zachwycony paluszkami z sezamem, które spadły ‚błagając’ go o skonsumowanie… :lol: Jako dobrze wychowany kawaler w marynarce, oczywiście nie odmówił!

...

***

15 maj 2010 – Gdynia – Pokaz mody osób z niepełnosprawnością – ‚Gdynia bez barier’.

W ramach imprezy odbył się pokaz psów asystujących: młodziutkiego Zefira i wyszkolonego Spajka. Zefiir, pod czujnym okiem Magdy z Pomocnej Łapy, zademonstrował co już umie. Podawał przedmioty, pozostawał na miejscu bez smyczy. Obserwowałem również spacer Magdy z psem i podziwiałem jej cierpliwość i wytrwałość. Nagradzała pożądane zachowania, aby pies zrozumiał które jego działania są mile widziane i nagradzane, a które są niepotrzebne.

Podczas występu mięliśmy małą przygodę – chciałem pokazać jak Spajk podaje monetę, ale ta wpadła między deski podestu. Na szczęście ktoś z widowni podrzucił nam swoją monetę i można było pokazać jak pies radzi sobie z nią. Drugą niespodzianką dla psa był moment, gdy chrupek – nagroda za dobrze wykonaną czynność – również uciekła pod deski. Pies jeszcze przy następnym podawaniu wpatrywał się w szparę, która pochłonęła jego chrupka.

o

Film z fotorelacją z pokazu: http://www.youtube.com/watch?v=ZhqxV99UShw

o

o

Polecam serdecznie wyjątkowo sympatyczną relację Magdy z Pomocnej Łapy:

http://pomocnalapa.pl/article/204/1/pomocna_lapa_w_gdyni_bez_barier

0

o

***

19 maj 2010 – Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych.

***

***

***


***

22 maj 2010 – pokaz w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie, na ul. Gąsiorowskiego.

Ponieważ w tym miejscu jest dużo osób poruszających się na wózkach lub przy pomocy kul, pokaz wzbudził na tyle duże zainteresowanie, że powtarzaliśmy go dwukrotnie. Po raz pierwszy publicznie pokazywałem umiejętność Spajka podnoszenia parówki – mimo, że trochę ją ‚wymamlał’ i ponadgryzał, oddal mi do rąk. Z jego strony to wielkie poświęcenie, albowiem jest psem absolutnie zakochanym w jedzeniu :).

Po pokazie spotkałem się ze sporą ilością pytań. Obiecałem, że postaramy się zorganizować powtórnie takie pokazy, jeśli się uda i zgodzi szefostwo Pomocnej Łapy – z większą ilością psów.

___

o

***

12 czerwiec 2010 WarszawaPiknik Animalistyczny przy kawiarni Kafka (ul. Oboźna 3) – pokaz nasz ze Spajkiem i Grześka z przygotowywaną przez niego Sambą.

Swoją drogą bardzo sympatyczne miejsce na kawę i coś do przekąszenia.

__

o

***

18 czerwiec 2010 - Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie.

- warsztatami dotyczące barier architektonicznych. Pokaz psa asystującego.

Więcej na stronie poświęconej Warsztatom Integracji:

http://www.tpsw.pl/aktualnosci-tpsw/bralismy-udzial/warsztaty-integracji/

o

***

25 VII 2010 – akcja PKP ‚Weekend z psem, który jeździł koleją’

Sobota: Pokaz psiej mody (Yorki), strzyżenia i pielęgnacji. Akcje na rzecz schronisk i psów uratowanych z powodzi. Rozmowy z ekspertami.

Niedziela: Pokazy psów pracujących na kolei w SOK-u, psów terapeutów stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom oraz psa asystującego, czyli Spajka.

___

___

___

___

___

***

29 VIII 2010 – II Parada Labradorów w Warszawie.

więcej informacji na:

http://www.tpsw.pl/parada-labradorow/

o

0

0

***09 – 10

o

o

2010 – 09 – 10

o

pokaz psa asystującego na ‚Festiwalu Sztuk Integracji’ w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

* ‚Spotkanie z TPSW”:

- informacje o działalności TPSW

- pokaz psa asystującego i rozmowa o jego funkcji

- koncert Grażyny Łapińskiej

o

o

***

2010. XI 20 i 21 Akcja „Pomóżmy razem” w Lublinie i Warszawie – WIĘCEJ

2010. XII 07 ogłoszenie „Psa bohatera roku 2010″ na zakończenie akcji „Pomóżmy razem’.

Bardzo ciekawa impreza opowiadająca o psach pracujących oraz pomagająca propagować ich miejsce w społeczeństwie. Niesamowicie sympatyczne prowadzenie imprezy!

.

 
 
 

2011

 

2011-02-25 Lublin. Lubelskie Drogi do Kultury. Pokaz umiejętności psa, dyskusja i koncert Grażki Łapińskiej. Jednym z jej najwierniejszych słuchaczy jest Spajk. Uwielbia wchodzić na scenę podczas występu :).

WIĘCEJ.

WIĘCEJ 2.

 

 

2011-03-10 SP w Raszynie k.Warszawy. Pokaz organizowany był w bibliotece. Cieszył się zainteresowaniem – zwłaszcza druga grupa dzieciaków zadała mnóstwo pytań (odpowiedzi zajęły drugie tyle czasu ile pokaz). WIĘCEJ.

 

2011-03-19 Psia Kupka – zakończenie akcji. Pokaz na Polu Mokotowskim.

.

.

.
.
.

2011-03-26 Radom. Dzień Pomocnej Łapy.
ZDJĘCIA
Spotkałem tu niesamowicie miłych ludzi!i!..

.
.
.

2011-04-xx Warszawa. Nasz Pies.

.

.

.

.

.

2011-05-14 Akademia Psa i Kota w Łodzi. Dzień z Pomocną Łapą, happening w galerii handlowej Manufaktura.

2011-05-22 dzień happeningów nr 2 w Łodzi. Ruszamy pokazać psy pracujące na rzecz wózkowiczów, pospacerować po ulicach, zrobić kilkanaście pokazów, akcji i zaprosić Łodzian do współpracy.

.

.

.

2011-05-21 Dni SGGW.
WIĘCEJ i ZDJĘCIA
.Bardzo ciekawa impreza Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Pokazy jazdy konnej, prezentacje ras psów, stoiska z różnymi zwierzętami, wyrobami i działaniami.

Dużo ciekawych wydarzeń i spotkań. W trakcie pokazy umiejętności naszych psów. Mięliśmy swoje stanowisko. Pogoda nas oszczędziła :)

.

.2011-05-31 Rusza współpraca między TPSW a Pomóżmy Razem. Audycja w Radio dla Ciebie. WIĘCEJ

Podpisujemy partnerstwo merytoryczne na polu działalności związanej z psami.

.

.

..

.

2011-06-12 Piknik Integracyjny Fundacji Sprawni. Zaproszone osoby z Mięśniowym Porażeniem Dziecięcym oraz osoby z Autyzmem spotkały się na Gwiaździstej 27a zamykając rok warsztatów organizowanych przez Fundację. Po ostatniej edycji warsztatów zorganizowano mały bankiet na świeżym powietrzu. Swoją obecnością zaszczycili: Ania D z przyjaciółmi, Tomek z Wojtkiem, Bartek F. z mamą. Projektem zarządzała Alicja. Iwona urozmaicała całość pokazami ze swoim psiakiem, my staraliśmy się wtórować. Dziękujemy za zaproszenie.
.

2011.09.01-2011.11.30 – 48 pokazów w ramach akcji edukacyjnej
.
.
.
.

 
 
 

2012

 
20 marca, 31 marca, 21 kwietnia, 12 maja, 19 maja – pokazy w różnych szkołach Warszawskich w cyklu spotkań integracyjnych
.

.

,

,

UWAGA - Dalsze pokazy są realizowane w ramach programu „Pies w wielkim mieście” i warsztatów edukacyjnych p.t. „Kaleka czy COOL-awy?” oraz innych akcjach okazjonalnych.

.